Mapa stránky Press Kontakt YouTube Facebook

Podujatia

 

LÉGIOVLAK 

Stanica v Košiciach je celkovo 26. zastávkou legionárskeho vlaku pri jeho tohtoročnom putovaní, a zároveň šiestou zastávkou tohtoročnej cesty po mestách Slovenskej republiky. Sprístupnenie Légiovlaku sa uskutoční v utorok 22. augusta o 10:00 hod. za prítomnosti množstva vzácnych hostí. Širokej verejnosti bude Légiovlak v Košiciach sprístupnený zadarmo až do nedele 3. septembra. Vo všedných dňoch od 8:00 - 18:00 hod. a cez víkendy od 9:00 - 19:00 hod.  

Légiovlak sa skladá z 13 zrekonštruovaných vagónov, ktoré predstavujú vojenský vlak. Týmito vlakmi sa desaťtisíc čs. legionárov prepravilo v rokoch 1918–1920 naprieč Ruskom po Transsibírskej magistrále a prejazd si často museli vynútiť bojom s bolševikmi. Súprava vlaku sa skladá z vozňa poľnej pošty, teplušky, plukovnej predajne, ubytovacieho, filmového, dielenského, krajčírskeho, zdravotníckeho, štábneho, veliteľského, obrneného a dvoch plošinových vozňov.

 Vo všetkých vozňoch bude na návštevníkov čakať verná rekonštrukcia vybavenia, legionári v dobových kostýmoch, ale tiež originálne exponáty a niekoľko stoviek fotografií na paneloch mapujúcich históriu čs. légií.  

TLAČOVÁ SPRÁVA

NOVINY SLOVENSKÝ VÝCHOD

TYPOVÝ VÝKRES VOZŇA