Mapa stránky Press Kontakt YouTube Facebook

Výstavy

   

    

 ČARO CESTOVANIA V NOCI

 

Pozývame Vás na prehliadku vozňov s nádychom nostalgie, môžete si vychutnať atmosféru nočnej železničnej dopravy vo vozňoch špeciálnej stavby. Poďte sa presvedčiť, že aj nočné cestovanie je komfortné a plné zážitkov. Naviac, parný rušeň ALBATROS ponúkne už tradične romantickú atmosféru.
Spoločnosť WAGON SERVICE travel, oslávi v januári 2020 už 20. výročie svojho vzniku. S ich lôžkovými a ležadlovými vozňami sa môžete denne stretnúť, v nočných vlakoch na Slovensku, ale aj v Rakúsku, Nemecku, Poľsku, Maďarsku či Švajčiarsku.

25. – 26. 01. 2020

 

 


 

 

 

 

ČARO BAKELITU

 

Zámerom výstavy je poukázať  na široké využitie bakelitu, kedysi najrozšírenejšieho plastu, predovšetkým v elektrotechnike, strojárstve, fotografickej technike i spotrebnom priemysle. Na výstave je prezentovaných takmer 300 exponátov československej i zahraničnej proveniencie pochádzajúcich prevažne  zo zbierok Slovenského technického múzea, ale aj z kolekcií súkromných zberateľov. Okrem bohatej   a pestrej škály najrôznejších bakelitových predmetov (rádioprijímače, telefónne prístroje, svietidlá, žehličky, vysávače, hodiny, fotoaparáty, náradie, nástroje, meracie prístroje, hračky i ďalšie) výstava približuje aj  tvarový vývoj a míľniky  v dizajne týchto predmetov  za obdobie 20. až 70. rokov 20. storočia.

 

trvanie od 25.10.2019 do 30.9.2020