Noc Múzeí a galérií – Múzeum dopravy v Bratislave

Pridané: 11. 05. 2023

VÝHERCOVIA SÚŤAŽE INSTAGRAM

Miesto konania: STM-Múzeum dopravy v Bratislave


Termín: 13. 05. 2023 (sobota) od 10.00 do 22.00 hod.

 

PROGRAM

 

 • Prehliadka stálych expozícií s novými interaktívnymi prvkami /funkčný model parného stroja, nové modelové koľajisko, ukážka informačného systému z vozidla MHD, mobilná aplikácia múzea s funkciou sprievodcu/

 

 • 100 ROKOV DUNAJPLAVBY – Príbehy lodí na riekach, moriach a oceánoch
  Výstava pri príležitosti okrúhleho výročia plavebného podniku Slovenská plavba a prístavy, a. s. ponúka návštevníkom možnosť oboznámiť sa s históriou plavby na Dunaji.
  Prezentované sú dobové dokumenty, zaujímavé strojné zariadenia, kotvy rôzneho typu, piest z lodného motora, rádiostanice či lodnícke uniformy. Výstavou vás budú sprevádzať bývalí lodníci, ktorí vám radi priblížia svoje osobné skúsenosti a zážitky z plavby. Na svoje si prídu malí aj veľkí pri pohľade na unikátne modely lodí, ktoré plávali pod vlajkou plavebného podniku. Výstava pripravená v spolupráci s podnikom Slovenská plavba a prístavy, a. s.

 

 • Modelové koľajisko typu G
  od 13:00 do 21:00 hod
  Prezentácia modelových rušňov a vozňov na modelovom koľajisku veľkosti G (rozchod koľajníc 45 mm). V spolupráci s Klubom železničných modelárov Bratislava predvedieme model motorového rušňa M 478.3013 s vozňami zo zbierky múzea. Návštevníkom umožníme verejnú prezentáciu vlastných modelov s rovnakým rozchodom /prezentácia modelov rušňov s iným rozchodom (N, TT, H0 a iné) nebude možná/.

 

 • HASIČI v múzeu – program pre deti
  od 17.00 – 20.00 hod.
  Súťaž pre deti, statická ukážka s hasiacimi genfo vakmi, zhadzovanie plechoviek prúdom vody. Prvá pomoc pri úrazoch, ukážka pre deti.
  Aká je prevencia pred požiarmi? Ako sa zachovám počas vypuknutia požiaru?
  Prehliadka historických hasičských striekačiek. Podujatie v spolupráci s DHZ Rača.
   

 

Podrobný program 

Zmena programu vyhradená.