CZECH INNOVATION EXPO

Pridané: 03. 03. 2021

Interaktívna výstava, pripravená pôvodne pri príležitosti 100. výročia československej štátnosti (1918-2018).

Termín: od 1. októbra 2020
Usporiadateľ: Český spolok na Slovensku, Český spolok v Košiciach, České centrum Bratislava a Slovenské technické múzeum
Miesto konania: STM Košice, Hlavná 88, Košice

Slovenské technické múzeum spolu s Českým centrom Bratislava, Českým spolkom na Slovensku a Českým spolkom v Košiciach prinášajú interaktívnu výstavu, pripravenú pôvodne pri príležitosti 100. výročia československej štátnosti (1918-2018). Česká republika je domovom významných vedcov a inovátorov, je kolískou zásadných objavov a vynálezov, ktoré ovplyvnili životy ľudí po celom svete.

Výstava predstavuje storočnú históriu Česka v oblastiach výskumu a vedy, bohatú tradíciu svetom uznávaných priemyselných značiek Škoda, Jawa, Zetor, Tatra, Koh-i-noor, Preciosa alebo Baťa, ale taktiež novú generáciu predstaviteľov vedeckého, inovatívneho a podnikateľského prostredia.

Výstava „Czech Innovation Expo“ vychádza z prepojenia interaktívneho a audiovizuálneho umenia, dizajnu a nových trendov v inovačných oblastiach českej spoločnosti. Abstraktné symboly na prázdnych stenách sa pomocou virtuálnej reality a technológie (mobil a tablet) stávajú príbehmi s množstvom informácií o vynáleze či jeho inováciách. Návštevníci si do mobilného zariadenia stiahnu aplikáciu CIE pre iOS alebo Android. Zdanlivo prázdne steny a drevené prepravné boxy sa vďaka mobilom a tabletom následne stávajú rozšírenou realitou oživenou 2D animáciami a 3D objektmi. Obsah výstavy ožíva pred očami návštevníkov.

„Výstava „Czech Innovation Expo“ prekvapí návštevníkov nevšednou kreativitou a zábavno-edukačnou formou podania sveta techniky v spojení s technológiami rozšírenej reality. Výstava bola prezentovaná v Tokiu, Šanghaji, Pekingu, Berlíne, Mníchove, Ríme, Prahe a Aténach a v Bratislave. Dozrel čas ponúknuť ju aj návštevníkom v Košiciach.“ Dodala pani MUDr. Dagmar Takáčová, tajomníčka Českého spolku v Košiciach. 

Tlačová správa