Zaži múzeum – programy pre verejnosť

Pridané: 27. 06. 2023

PROGRAM PLATNÝ OD 16. septembra

Poďme spolu fárať
v utorok a v sobotu o 15.00 hod.

Prekvapujúca prehliadka unikátnej banskej expozície v podzemí, vytvorená zo skutočnej rudy a banskej techniky, navrhnutá významným akademickým sochárom Arpádom Račkom. V Bani je počet návštevníkov limitovaný na 20 v odporúčanom veku od 3 rokov.


Tresky blesky
vo štvrtok o 15.00 hod.

Zážitkový program o elektrostatických objavoch Nikolu Teslu, bleskoch z unikátnych transformátorov a nefalšovanom pobyte vo Faradajovej klietke v Sieni elektických výbojov. V Sieni elektrických výbojov je počet návštevníkov limitovaný na 30 v odporúčanom veku od 6 rokov.


Expedícia za hranice slnečnej sústavy
v stredu a piatok o 15.00 hod. 

Fascinujúci príbeh hviezd, súhvezdí, komét a galaxií v jedinečných priestoroch Planetária. V Planetáriu je počet návštevníkov limitovaný na 40 v odporúčanom veku od 3 rokov.


ENIGMA – komentované prehliadky
v stredu a v nedeľu o 14.00 hod.

Na výstave "ENIGMA. TAJNÝ SVET ŠIFIER" sa dozviete o princípoch šifrovania naprieč storočiami po súčasnosť. Spoznáte šifrovacie zariadenia od jednoduchého skytalé po unikátnu enigmu. Rozlúštite šifry, alebo pošlete odkaz morzeovkou.


Pondelky s Enigmou 
10.00, 11.00, 13.00 a 14.00 hod.


Špecializované programy pre verejnosť sú dostupné podľa rozvrhu mimo prvej stredy v mesiaci. Minimálny počet návštevníkov špecializovaných programov je 5. Zmena programu je vyhradená. 

Jednotné vstupné 3,-€.